fbpx

חדר בריחה אונליין - מהחידושים שהביאה הקורונה

וירוס הקורונה כבש את העולם בסערה כבר מחודש מרץ השנה.

את חג הפסח בילינו בבתים, ומאז יצאנו לתקופה ארוכה של סגרים, מסיכות וריחוק חברתי.

בעוד שמקומות הבילוי ברובם סגורים ואלו שפתוחים מוגבלים בכמות המשתתפים, עלה הצורך הכל כך גדול בפעילות שתאפשר קצת אסקייפיזם מהתקופה הקשה הזו, מבלי לצאת מהבית.

חדרי הבריחה ברשת ובינהם חדר בריחה אונליין הפירמידה הוקמו בדיוק למטרה הזו. בזמן שחדרי הבריחה הפיזיים סגורים או מקבלים מעט לקוחות תחת המגבלות, אין סיבה שלא להעביר את החוויה לתוך הבית או מקום העבודה.

 

אז מה זה בעצם חדר בריחה אונליין? איך זה עובד?

חדר בריחה אונליין

למעשה בתחום חדרי הבריחה אונליין יש שני סוגים עיקריים של פעילות:

חדר בריחה בזום

חדר בריחה בזום הוא למעשה חדר בריחה פיזי אמיתי שביום יום ניתן להגיע ולשחק בו, אך ניתן גם להזמין משחק מלא באמצעות הזום. בחדר בריחה מהסוג הזה המפעיל נמצא בחדר הבריחה ומתקשר עם המשתתפים דרך הזום כך שכל משתתף יכול להיות במיקום פיזי אחר וכולם משחקים יחד.

למעשה, חדרי בריחה שממוקמים בחו"ל בערים שונים בעולם אליהם רחוק מאוד להגיע, פתאום הפכו לזמינים עבור כל אחד שרוצה!

יש לכם משפחה או חברים שגרים רחוק מכם בחו"ל? תוכלו לשחק איתם באיזה חדר בריחה שתרצו שיש בו את האופציה לשחק מרחוק. בתקופת הסגר הראשון והשני רבים בחרו להיפגש ולבלות באופן הזה, וחדרי בריחה מומלצים בחו"ל הפכו למבוקשים מאוד. כדי להזמין משחק ליום והשעה שרוצים לעיתים היה צריך להזמין שבועיים מראש ואף יותר.

יחד עם זאת, יש האומרים שהחוויה של חדר בריחה בזום לא באמת עונה על הצורך ולעיתים אף מסרבלת את הבילוי. הניתוקים שהם חלק משיחות זום בכל העולם, יחד עם לעיתים מפעיל שלא נכנס לדמות במשחק עלול להוציא את המשתתפים מהאווירה של מציאות אחרת ולפגום בחוויה.

כמו בחדרי בריחה רגילים יש חדרים טובים יותר וכאלו שטובים פחות. יש חדרים שמתאימים יותר למשחק בזום ולרוב הם יהיו המבוקשים והמומלצים יותר, ויש חדרים שפחות כדאי.

חדר בריחה באינטרנט

חדר בריחה אונליין המשוחק על גבי הרשת ללא צורך במפעיל או בזום.

במקור חדרי הבריחה הפיזיים הוקמו בהשראת משחקי בריחה וקווסטים ברשת שהיו קיימים הרבה לפני שעולם חדרי הבריחה הגיע לכל עיר. לכן חדר בריחה אונליין הוא למעשה סוג של חזרה למקורות.

יחד עם זאת, משחקי הבריחה במחשב שהיו בעבר היו מיועדים לשחקן יחיד ולרוב לא היו ברשת.

כיום חדרי הבריחה אונליין שנוצרו ניתנים למשחק משותף דרך הרשת עם חברים ומשפחה הנמצאים בכמה מיקומים פיזיים שונים. 

לדוגמא חדר בריחה אונליין הפירמידה הוא חדר בריחה המשוחק על גבי הרשת, בוא המשתתפים מתחלקים לשלושה צוותים. כל צוות מקבל פאה אחת של הפירמידה המהווה חלק מכל חידה. המטרה היא לעלות עד לראש הפירמידה תוך פתירת החידות בדרך. על מנת לפתור את החידות על הצוותים לתקשר אחד עם השני בדרכים יצירתיות מבלי להראות את מה שמופיע להם על המסך, אלא למעשה בכל דרך אחרת.

חדר בריחה אונליין כגיבוש צוותים בחברות

כבר זמן רב שגיבוש צוותים בחדר בריחה זו פעילות מבוקשת מאוד על ידי חברות בכלל וחברות הייטק בפרט.

בחדרי הבריחה שלנו בראשון לציון כבר שיחקו המון צוותים מחברות הייטק וסטארט אפ שונים. היו אצלנו גם צוותים מבנק דיסקונט וחברות פיננסיות קטנות אחרות, גם צוות מוקד השירות של ידיעות אחרונות שיחקו אצלנו ועוד צוותים רבים בין אם כאירוע גיבוש חברה ובין אם כערב צוות עצמאי שאירגנו העובדים.

מגבלת כמות המשתתפים שהייתה קיימת תמיד בחדרי בריחה שכן לא ניתן לשחק יותר מ 10-12 משתתפים בחדר אחד, כיום בתקופת הקורונה אף נהייתה בעייתית יותר.

חדר בריחה אונליין מהווה פיתרון נהדר לאירגונים וחברות שמעוניינים לערוך גיבוש לצוותים תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות ובהימנעות מהתקהלויות.

חדר בריחה הפירמידה הוקם בדיוק לצורך הזה והיתרונות שלו הם רבים:

וכל זה כאמור – מבלי לצאת מהבית!

חדר בריחה אונליין - חברות

חדר בריחה הפירמידה שוחק אונליין במעל 20 מדינות בעולם! כמו כן שוחק בעשרות אירגונים וחברות בישראל בינהם גוגל, Monday, בנק הפועלים, מטריקס, משרד החינוך ורבים וטובים אחרים!

באמצעות ההפעלה הייחודית לחברות המתקיימת דרך הזום, הצוותים משתפים פעולה בינהם ויכולים לגשת לקבל הכוונות מהמדריך בצורה הפשוטה ביותר מה שמקל על זרימת המשחק ומשדרג את החוויה.

באמצעות חדר בריחה הפירמידה התקיימו אירועים גדולים ומוצלחים של למעלה מ 500 משתתפים הממוקמים ברחבי הארץ!

רוצים גיבוש כזה גם לצוותים שלכם?

אתם עובדים בחברה וממש בא לכם כזה אירוע? העבירו למשאבי אנוש אצלכם.

צרו עימנו קשר ונדאג לערוך לכם את אירוע הגיבוש המושלם, גם בנסיבות קשות אלו!